logo

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Malownicze miasto uzdrowiskowe leży w Małopolsce, w powiecie nowosądeckim, przy granicy polsko-słowackiej, w regionie Beskidu Sądeckiego, na wysokości 400mn.p.m., w dolinie Popradu rozdzielającej pasma górskie Radziejowej (1263mn.p.m.) na zachodzie i Jaworzyny Krynickiej (1114) na wschodzie.
Gmina Piwniczna leży przy pięknej trasie wzdłuż Doliny Popradu.
O walorach gminy, położonej niemal w centrum Popradzkiego Parku Krajobrazowego, decydują górskie lasy, liczne źródła wód mineralnych, piekne krajobrazy i doskonały klimat. Występujące na terenie uzdrowiska Piwniczna Zdrój złoża naturalnych wód wodoro-węglanowo-magnezowo-wapniowo-żelaziste wykazują działanie neutralizujące sok żołądkowy i szczególnie skuteczne są przy leczeniu chorób układu pokarmowego.
W najbliższej okolicy Rezydencji " Leśny Dwór" są dostępne atrakcje:
Szlaki turystyczne

(niemal 300 km) - głównie widokowe przygotowane dla celów turystyki pieszej

więcej »»

Aktywny wypoczynek w górach, na rowerze.Oznakowane trasy rowerowe najpiękniejsze w Polsce, umożliwiają miłośnikom tej formy wypoczynku zwiedzanie ciekawych krajobrazowo terenów.

więcej »»

Narty PiwnicznaTrasy narciarskie w dwóch najpopularniejszych w Beskidzie Sądeckim ośrodkach narciarskich: Wierchomli i Suchej Dolinie.
więcej »»
Rzeka Poprad w okolicy Piwnicznej, Wierchomli Małej, stanowi szczegółną atrakcję dla wędkarzy. Wiosną na tych łowiskach, można "polować" na pstrąga potokowego, a od czerwca również na lipienie (szczególnie jesienią). Późna jesień pozwala na "wielkie łowy" na jedną z najsmaczniejszych ryb jaką jest głowacica
Pijalnia wód mineralnych
w Piwnicznej Zdrój to doskonałe miejsce gdzie można skorzystać z leczniczych właściwości "wód kwaśnych", korzystnych w leczeniu chorób układu pokarmowego.
więcej »»
Miłośnicy wędrówek konnych, mają możliwość jazdy konnej w wielu ośrodkach na terenie Piwnicznej Zdrój. Na życzenie gości personel Rezydencji dokonuje rezerwacji.
więcej »»

Wypożyczalnia kajaków pozwala na zażycie indywidualnej przyjemności, spływu rzeką Poprad, a udział
w największej atrakcji regionu: Spływie łodziami Doliną Popradu pozostawi niezatarte wspomnienia
więcej »»

W pobliżu naszej rezydencji znajduje się także wiele obiektów zabytkowych, wartych obejrzenia
więcej »»
Rezydencja " Leśny Dwór" zapewnia swoim gościom dowóz do ośrodków, w których mogą skorzystać z serii zabiegów balneologicznych.